Kuşadasında Long Beach olarak bilinen plaj, Yavansu mevkiinden Güzelçamlı Milli Parkına kadar olan kısımdır. Kuşadası’ndaki yazlık evlerin yoğunlukta bulunduğu bir yer olan Long Beach, 12 kmlik kumsaldan oluşur ve dünyanın en güzel plajlarından biridir. Sahil boyunca yakınında olduğu siteden veya Beach Clubdan adını almış 10 adet plaj vardır. Bunlardan bazıları; Paradise Beach, Silver Beach, Love Beachdir.Çoğunlukla yazlık evlerden oluşan alanda aynı zamanda her bütçeye hitap eden otel ve pansiyonlara da vardır. Yazın yazlıkçılar ve yerli yabancı otel müşterileriyle dolan plaj, kışın sessiz ve sakindir. Plaj üzerinde çok sayıda cafeterya, restoran ve beach clublar mevcuttur. Geceleri ışıklandırılan sahilde, tatilciler kumsalda arkadaşlarıyla oturabir ya da yakınlardaki cafelerde canlı müzikle eğlenebilirler. Ayrıca plaj bisiklet, yay ve motorsiklet yollarına sahiptir. Gün batımında uzun yürüyüşler yapabilir ya da bisiklet sürerek hoş vakit geçirebilirsiniz.
Yaz aylarında burada geçiren kişiler merkeze çok fazla inmezler. Alışverişten eğlenceye tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri kapasiteye sahip bir bölgededir burası. Özellikler yaz aylarında gece geç saatlere kadar canlı ve renkli bir yaşam vardır Long Beach’de.
Kuşadası Long Beach’e ulaşım kolaydır. Merkezden Davutlar dolmuşuna ya da 6 numaralı dolmuşa binerek bu plaja ve sahil sitelerine rahatlıkla ulaşabilirsiniz.